Odsłony: 608

Dofinansowanie na ERP

Coraz więcej firm stara się o pozyskanie dofinansowania na nowy system ERP.

Decyzja o wdrożeniu systemu ERP dla wielu firm to wciąż zapora nie do przejścia. Budżet firm sektora MŚP nie pozwala na objęcie całego przedsiębiorstwa oprogramowaniem ERP. Firmy zakupują systemy informatyczne na jeden, lub dwa kluczowe obszary biznesowe, jednak na cały pakiet zwyczajnie je nie stać.

Jednak wiele firm stara się o pozyskanie zewnętrznych środków na zakup i wdrożenie systemów informatycznych. Dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków są Fundusze Europejskie. W ramach wsparcia można ubiegać się o dofinansowanie przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Polskie. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Działanie 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.

Polska wynegocjowała budżet na lata 2014-2020 jaki dostaniemy w ramach Funduszy Europejskich. Dlatego obecny rok, można nazwać przejściowym i ilość realizowanych projektów, oraz przetargów będzie bardzo mała. Rok ten można powiedzieć, jest przeznaczony na pisanie właśnie takich projektów, które mają szanse zostać wsparte unijnymi pieniędzmi.

Warto zainteresować się takim wsparciem wśród przedsiębiorstw, bo może okazać się iż jest to jedyna droga do wdrożenia nowoczesnych systemów informatycznych.